Beton santrali Nedir

Beton santrali agrega kum, taş ve çakıl gibi malzemelerin bir araya gelmesiyle oluşur, Çeşitli kimyasal katkılar ile su ve çimento karıştırılarak, hazır betonun elde edilir. Üretilen hazır betonun transmikserlere dolumunun yapıldığı tesislere Beton Santrali denir.  Santrali oluşturan ana malzemeler agrega bunkeri, agrega tartı bandı, mikser besleme bandı, mikserin yer aldığı ana şase grubu, çimento silo ve ekipmanları ile santrali çalıştıran otomasyon sistemleridir.

Beton santrali çeşitleri nelerdir

  • Sabit beton santralleri: Uzun vadeli projelerde kullanılır, yüksek kapasite, verimlilik, güvenilirlik, , esneklik gibi özelliklere sahiptir, Yüksek kaliteli beton üretmek için CONMACH mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. Kullanım alanları uzun süreli projelerden oluşur örneğin bina, yol köprü, liman, tünel, baraj, Sabit beton santralleri kullanım alanlarındandır.
  • Mobil beton santralleri: Kolay kurulum özelliğine sahiptir. Temel gereksinimi yoktur. Nakliyesi ve montajı kolaydır, çeşitli projelerde kullanılmak için taşınabilir, kısa vadeli projelerde kullanılmak için CONMACH kalitesi ile üretilmiştir.
  • Kuru beton santralleri: Düşük maliyet ile kolay kurulum içerir. Müşterilerin en çok talep ettiği beton santrali çeşitlerindendir. Su karıştırılmadan şantiye sahasına sevk edilir. Su karıştırılmadığı için uzun mesafelere kolay beton nakliyesi gerçekleşir, taşınılan sahada talep üzerine suyun karıştırılması gibi özelliklere sahiptir. Çorlu da bulunan CONMACH fabrika binasında imalatı yapılır.
  • Kompakt beton santralleri: Dar alanlara kolayca kurulma ve ekonomik nakliye imkânı vardır. Diğer beton santrali çeşitlerine göre Kompakt beton santralleri  fiyatı uygun fiyat politikasına sahiptir.

CONMACH MAKİNE tarafından yayımlandı

CONMACH, müşterilerinin inşaat makineleri ile ilgili yoğun taleplerini karşılamak üzere İstanbul'da kurulmuştur. Firmamızın amacı, en iyi kaliteli ürün ve hizmeti uygun fiyatlar ile müşterisine sunmaktır. Bu ürünler arasında; beton briket makinası, beton parke makinası, beton boru makinası, beton taban makinası, beton baca makinası, sabit tip beton santralı, kompakt tip beton santralı ve mobil tip beton santralı yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s